מוברס הובלות

לחץ להצעת מחיר

הובלה בקירור והקפאה  

שמדברים על הובלה בקירור או הובלה בהקפאה בדרך כלל מדובר במוצרי מזון. בגלל הסיבה שזה מוצרי מזון שרגישים לטמפרטורות גבוהות יש הקפדה רצינית בקשר לדרך ההובלה של המוצרים. במיוחד שמדובר במוצרי חלב, עופות, דגים, בשרים במצרים אלו יש פיקוח וטרינרי שתפקידו לוודא שהתייחסנו למוצרים כפי הנדרש.

 

כמה מעלות יש בארגז קירור של המשאית?

ברמת העיקרון לכל משאית יש בקר טמפרטורה שבו ניתן לכוון כמה מעלות אנחנו רוצים שיהיה בארגז הקירור. זה מתחיל מ15 מעלות צלסיוז ויכול להגיע עד למינוס 15 מעלות. יש משאיות שיחידת הקירור שלהם מיועדת רק לצינון ומגיעה רק עד לטמפרטורה של 5 מעלות. במשאיות צינון נוביל בדרך כלל פירות, ירקות, פרחים מוצרי פארמה, ועוד. שאר מוצרי המזון ידרשו מאיתנו טמפרטורה נמוכה יותר.

מד מעלות בארגז קירור
מד מעלות בארגז קירור

3 סוגים של יחידות קירור שקיימות בשוק:

 1. יחידת קירור שפועלת על המנוע. מה שמניע את היחידה זה סיבוב המנוע, פעולת המנוע מסובבת רצועה שמסובבת מדחס בדומה למזגן. יחידת הקירור פועלת רק מתי שהמנוע מונע.

 

 1. יחידת קירור חשמלית – יחידת הקירור פועלת ע"י חשמל. שהמנוע מונע היחידה פועלת בעזרת חשמל שמייצר המנוע. שחונים את המשאית יש אפשרות לחבר את יח' הקירור לחשמל חיצוני ע"י כבל חשמל תלת פאזי. מה שמאפשר לנו להמשיך בפעולת הקירור גם בזמן שהמנוע מכובה. אפשרות זאת מצוינת אם רוצים להחנות את המשאית עם סחורה בלילה או לחלופין להשתמש במשאית בתור מקרר גדול מבלי להפעיל את מנוע המשאית.

 

 1. יחידת קירור עם מנוע עצמאי – יחידות קירור אלו נמצאות בעיקר בעגלות קירור של טריילר. היחידה פועלת בצורה עצמאית לגמרי ללא חשמל או כוח סיבובי ממנוע המשאית.
יחידת קירור חיצונית
יחידת קירור חיצונית

איזה נתונים צריך ממכם בשביל לתמחר?

 1. כמות סחורה – כמה משטחים? מה נפח הסחורה?
 2. משקל של הסחורה – לכל רכב יש כושר העמסה מסויים.
 3. מאיפה לאיפה – איפה אוספים ואיפה פורקים
 4. כמה נק' פריקה – מספר נקודות הפריקה משפיע על התמחור
 5. איזה טמפרטורה – צריך משאית שמתאימה להובלה שלכם

 

בגדול תמחור ההובלה מתייחס לסוג המשאית שצריך לכמות הזמן שתיקח הובלת הסחורה 2 הפרמטרים האלו משקפים את מחיר ההובלה שכולל בתוכו כמובן עלויות של סולר ותשלום לנהג.

 

למה הובלה בקירור יותר יקרה מהובלה רגילה?

בנייה של המשאית יקרה יותר – משאית קירור היא משאית שיותר יקר לקנות. בניית הארגז יותר יקרה מהסיבה שנדרש לבנות ארגז מבודד. הכל יותר יקר כל הבנייה של הארגז קירור היא מורכבת יותר ועולה יותר. במשאית קירור משלמים גם על יחידת הקירור כמה עשרות אלפי שקלים. בשורה התחתונה להעמיד רכב קירור עולה הרבה כסף בקנייה ולכן מחיר ההובלה מושפע בהתאם.

יותר תחזוקה למשאית – משאית קירור יש לה יותר בלאי. ארגז הקירור יותר עדין ויש לו יותר בלאי. זה מתחיל ברצפה של המשאית וממשיך בדפנות הארגז בדלתות עצמם ובגומיות שבדלתות יש יותר דברים שדורשים תחזוקה. כמו כן יחידת הקירור גם דורשת תחזוקה.

משקל עצמי גבוהה- במשאיות אחד הפרמטרים הכי משמעותיים זה משקל מורשה שאפשר להעמיס על המשאית. במשאיות קירור משקל העצמי יותר גבוהה בגלל הארגז ויחידת הקירור מה שדורש מאיתנו לקנות מראש משאיות עם משקל כולל גבוהה יותר.

 

משאית קירור להובלה בקירור
משאית קירור להובלה בקירור

הובלה בקירור והקפאה במקביל האם זה אפשרי?

לפעמים יש לנו 2 סוגי סחורות שכל אחת מהם צריכה הובלה בטמפרטורה שונה לכן בחלק מהמשאיות קיימת מחיצה שתפקידה לווסט את הטמפרטורה שבארגז לשניים. אז התשובה היא כן צריך רק משאית עם ארגז מתאים.

 

 

הובלת מזון בקירור

הובלת מזון בקירור יכולה להיות בטווח טמפרטורות שונה בהתאם לצורך. מה שקפוא יהיה כמובן בטמפרטורה שמתחת לאפס. מוצרי חלב וגבינות בדרך כלל יובלו בטמפרטורה של 4 מעלות. פירות וירקות משנעים בדרך כלל בין 5-10 מעלות צלסיוז מה שנקרא צינון.

 

הובלת בשר בקירור

בשר מתחלק לשני סוגים. לרוב הבשר יהיה קפוא ונוביל אותו בטפרטורה של מינוס 5 מעלות עד מינוס 15 מעלות. בשר טרי מובילים בטמפרטורה של כמעט 0 מעלות. בגלל הרגישות של הבשר למזג האוויר חשוב לוודא שגם בהעמסה הבשר לא נחשף למזג אוויר חם. בכניסה לכל איזור נדרש המוביל על פי חוק להיכנס אל השירות הוטרינרי ולהציג להם אישור הובלה בקירור בתוקף וכמו כן פלט של מכשיר הקירור. פלט זה משקף מידע לאורך כל הדרך כמה מעלות היה בארגז הקירור במהלך הנסיעה.

 

הובלת פירות וירקות בקירור

בדרך כלל פירות וירקות מובלים בטמפרטורה שנקראת צינון. הטמפרטורה הרצויה היא באיזור של 5 מעלות. משאיות שעובדות רק בירקות לפעמים יש להם יחידת קירור שמיועדת רק לצינון. לכן כדאי לתאם ציפיות בנוגע לטמפרטורה שבה צריכים להוביל את הסחורה שלכם.

 

הובלת דגים בקירור

בדומה לבשר הובלה דגים בקירור מתחלקת גם לדגים טריים ולדגים קפואים. דגים טריים חלקם מגדלים פה בארץ וחלקם מגיעים אל הארץ במטוסים נוחתים בנתב"ג ומשם עוברים להפצה לכל חלקי הארץ. דגים קפואים גם או שמגיעים קפואים במכולות הקפאה או שמקפיאים אותם פה בארץ.

 

הובלת משטחים בקירור

השיטה היעילה ביותר להובלה בקירור ובהקפאה היא בעזרת משטחים. משטחים אלו עוזרים לנו לבצע שינוע של הסחורה בקלות בדגש על טעינה ופריקה מהירה של המשאית. לכל ארגז במשאית יש מידות אורך ורוחב ומספר המשטחים שיכנסו במשאית משתנה בהתאם לגודל הארגז ולגודל המשטח שעליו מונחת הסחורה.

הובלת משטחים בקירור
הובלת משטחים בקירור

הפצת סחורות בקירור או בהקפאה

חברות יצרניות וחברות שמשווקות מוצרים שצריכים קירור משתמשות בשירותי הפצה בקירור זה יכול להיות אל חנויות ורשתות שיווק או לחלופין הפצה אל לקוח קצה.

הפצה בקירור לחברות ורשתות שיווק
הפצה בקירור לחברות ורשתות שיווק

 

משלוחים בקירור ללקוחות פרטיים:

עם הגידול של המכירות באינטרנט עלה הצורך למשלוחים בקירור. חנויות רבות של בשר, דגים, עופות, שוקולדים, גלידות, סל קניות, חוייבו ע"י החוק לבצע את המשלוחים שלהם בקירור. בנוסף שוק הפארמה שמוביל תרופות ושוק הקנאביס הרפואי שצמח לאחרונה יצרו ביקוש גבוהה לשירותי משלוחים\הפצה בקירור. חלקם בחרו באופצייה של השכרת רכב קירור מה שהפך להיות משימה קשה להשגה. אין היום כמעט רכבי קירור להשכרה שפנויים בשוק. הביקוש גדול מההיצע.

 

צריכים לעשות משלוחים בקירור?  – הדרך הנכונה ביותר:

הרבה לקוחות פונים אלינו בבקשה להצעת מחיר למשלוחים בקירור. בדרך כלל זה לקוחות שרק לאחרונה השיקו אתר אינטרנט חדש והביקוש למשלוחים בקירור רק מתחילים לתפוס תאוצה מה שמקשה עליהם לתת שירות בפריסה ארצית. בתור התחלה גם לא שווה לקנות רכב קירור או לעשות השכרה של רכב כזה כי אין עדיין מספיק פעילות. הבעיה העיקרית היא שיש משלוחים אבל הם בנקודות שרחוקות זו מזו ועלות המשלוח לנקודה הופכת להיות יקרה. בשביל להתחיל להניע את הגלגל יש כמה המלצות שכדאי ליישם בתור התחלה.

 

ההמלצות שלנו:

 1. ימי חלוקה מסודרים – לא חייבים להגיע בכל יום לכל מקום. בתור התחלה זה בסדר גמור שיהיו איזורים בארץ שיום החלוקה שלהם הוא פעם בשבוע או אפילו יומיים בשבוע. במהלך השבוע אתם מרכזים הזמנות לאותו איזור ואז מוציאים רכב במרוכז עם כל ההזמנות לאותו איזור.

 

 1. להשכיר רכב קירור – עד שיהיה לכם הצורך ברכב במשרה מלאה תנסו להשכיר רכב לפי ימים ותיקחו אותו למספר ימים בשבוע לפי הצורך שלכם.

 

 1. העסקת קבלן לפי נק' או לפי יום – להשכיר רכב קירור ידרוש ממכם גם לדאוג לנהג וכו' ולכן לפעמים עדיף לקחת קבלן שיבצע עבורכם את המשלוחים. האידיאל זה לשלם לו פר נקודה שהוא חילק. כמו שכתבתי כבר למעלה תעשו הכל שיהיה לו נק' קרובות שעלות המשלוח לא תהיה גבוהה.

 

 1. תפסידו קצת כסף – לפעמים אין ברירה וכדי להתחיל משהו חדש לא תמיד הוא רווחי ומספיק כלכלי. הפוטנציאל שמכירות אונליין עד לפתח הבית או ענק ולא כדאי לוותר עליו בגלל קשיים לוגיסטיים. תעבדו חכם תהיו ממוקדים בהתחלה לאיזורים גאוגרפיים קרובים ולאט לאט תתפרסו לעוד איזורים.

 

 1. תעשו הרבה פרסום- כדי להריץ משהו בקצב מהיר כדאי להשקיע בפרסום זה מזרז תהליכים.

 

הפצה בקירור עם רכב מסחרי

כמו שכתבתי למעלה ישנו צורך גדול היום בהפצה בקירור גם לדברים קטנים בדרך כלל זה עד בית לקוח. להפצה כזאת מספיק לנו רכב מסחרי שיכול לבצע את החלוקה באופן מהיר יותר ובחיסכון של סולר. רכבים אלו גם בעלי ארגז מבודד המיועד לקירור ובעל יחי' קירור שאחראית לקרר את הארגז לטמפרטורה הרצויה.

 

הובלה בקירור עם טריילר

במידה ויש לכם נפח גדול של סחורה הובלה עם טריילר היא הפתרון האידיאלי בשבילכם. נגררי טריילר הם באורך של 12-14 מטר בדרך כלל ויכולים להוביל כמויות גדולות של סחורה. יש נגררי טריילר עם וילון (ברזנט) שמיועדים להובלת בצינון – בדרך כלל פירות וירקות. יש נגררי טריילר עם ארגז קירור מובנה מיועדים להובלה בטמפרטורה נמוכה יותר של הקפאה.

 

הובלה בקירור לאילת

אם יש לכם הצורך בהובלה בקירור לאילת או לערבה מוזמנים ליצור איתנו קשר אנחנו מבצעים בין היתר נסיעות לאילת ולערבה.

 

הובלה בקירור לצפון

ניתן להזמין דרכינו שירותי הובלה לצפון ומהצפון לכל חלקי הארץ. הובלה בכל סדר גודל ובכל משקל כולל שירותי הפצה לחנויות ורשתות שיווק. איזורי שירות נוספים:

הובלה בקירור בירושלים

גם בעיר ירושלים אנחנו נותנים שירות של הובלה והפצה בקירור – מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעות מחיר.

הובלה בקירור לבקעה

בבקעת הירדן יש מחסן גדול של קירור שנקרא קירור הבקעה יוצא לנו לעבוד שם הרבה אז אם אתם צריכים הובלה בקירור מהבקעה או אל הבקעה מכל מקום בארץ תיצרו איתנו קשר. ניתן גם לאחסם דרכינו במחסן שם.

הובלה בקירור לדרום

אנחנו נותנים שירות בפריסה ארצית ועובדים כמובן גם בדרום הארץ. מובילים סחורות חקלאיות מוצרי מזון לרשתות שיווק ועוד. אם אתם צריכים הובלה בקירור באיזור דרום הארץ תיצרו איתנו קשר.

 

אחסנת סחורה בקירור או בהקפאה

במידה ואתם צריכים שירות של אחסנה בקירור ניתן ליצור איתנו קשר. אנחנו עובדים עם מגוון רחב של מחסנים בפריסה ארצית נוכל לחבר אותכם איתם ולתת לכם פתרון מקיף של הובלה ואחסנה בקירור.

 

השכרת משאית קירור לאירועים:

בשנים האחרונות יש טרנד לעשות אירועים בטבע ואיתו הצורך ביכולת לקרר דברים בטבע. משאיות קירור הם פתרון נהדר לבעלי קייטרינג ומפיקי אירועים שצריכים מקרר גדול בשטח. אז אתם צריכים משאית קירור לאירוע שיש לכם נשמח לבוא ולהוביל את הציוד שלכם וכמובן להישאר באירוע כמה שצריך על מנת לתת לכם פתרון קירור באירוע.

הובלה בקירור עם משאית כולל רמפה
הובלה בקירור עם משאית כולל רמפה

 

מוברס – הובלה בקירור – השכרת משאיות ורכבי קירור

אם אתם צריכים שירותי הובלה בקירור או לחלופין פיתרון של השכרת משאית קירור או רכב מסחרי עם קירור אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. נשמח לתת לכם שירות ופתרונות לוגיסטיקה לכל צורך שלכם.

מוברס הובלות

צרו קשר

השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם ההצעה הכי משתלמת!

שתפו אותנו

עוד בנושא

צור קשר מוברס

צור קשר

יש לכם שאלה? רוצים לקבל שירות מסוים? לקוחות שלנו שצריכים שירות לקוחות.. תשאירו פרטים למטה או חייגו עכשיו למס' 072-3940820 ואנחנו ניתן לכם שירות אדיב

קרא עוד »
מוברס

אודות

בואו להכיר אותנו. בואו לקרוא קצת על איך הכל התחיל הסיפורשלנו  בשנת 2014 חברת מוברס הוקמה כעסק משפחתי של משפחת בן עיון. חברת מוברס מתמחה

קרא עוד »
מחירון הובלות

מחירון הובלות

חברת מוברס היא החברה המובילה בתחומה. אצלנו תוכלו למצא את כלל שירותי ההובלה במחירים הטובים ביותר עבור השירות אותו אתם מבקשים. במוברס המחיר הטוב לא

קרא עוד »

להצעת מחיר משתלמת

השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם
ההצעה הכי משתלמת!

רגע, לפני שאתם עוזבים...

רוצים לקבל הצעת מחיר? תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם!